Dr. Oya BAYRI’nın Özgeçmişi


Dr. Oya Bayrı 1942 yılında İstanbul’da doğdu. 1960 yılında İstanbul Kız Lisesi’nden mezun olarak aynı yıl İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesine girdi, ve 1966 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.


1966 - 1969 yılları arasında SSK Nişantaşı Hastanesi ve Zeynep Kamil Hastanesi’nde Kadın Doğum İhtisası yaptı.


1969 yılında altı aylık cerrahi rotasyonu için gönderildiği Beyoğlu Belediye Hastanesi’nde Genel Cerrahi İhtisasına başlayarak 1973 yılında ihtisasını bitirip Genel Cerrahi Uzmanı oldu.


1974 yılında İngiltere’ye giderek “St. Andrews Hospital, Billericay England”da Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ihtisası yaptı.


1979 yılında Türkiye’ye dönerek Fransız Pastör Hastanesi’nde çalışmaya başladı.


1982 yılında Almanya’da Mikrocerrahi Eğitimi gördü. Aynı yıl Türkiye’ye dönerek Fransız Pastör Hastanesi “El Cerrahisi ve Mikrocerrahi” Merkezinde çalışmalarına devam etti.


1991 yılında Fransız Pastör Hastanesi’nin kapanması nedeni ile beş arkadaşı ile birlikte “İstanbul El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Merkezi”ni kurarak burada, ve aynı zamanda İtalyan Hastanesi’nde çalışmalarını sürdürdü.


1998 yılında İtalyan Hastanesi’nin kapatılması üzerine çalışmalarına “İstanbul El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Merkezi” ve “İstanbul Cerrahi Hastanesi Plastik Cerrahi Grubu”nda devam etti.


Dr. Oya Bayrı, International Federation Societies for Surgery of The Hand, Türk El Cerrahisi ve Rekonstrüksiyonu Derneği ve Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği üyesidir.